Rusza II Edycja Akademii Liderów Aktywności Społecznej w Subregionie Podhalańskim

08/02/2019

ZAPRASZAMY DO AKADEMII LIDERÓW AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ w ramach MAŁOPOLSKIEGO OŚRODKA WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ JEŻELI:

POSZUKUJEMY:

Mile widziane referencje i rekomendacje w zakresie współpracy w partnerstwach lokalnych, z organizacjami pozarządowymi lub/i gminami w temacie ekonomii społecznej oraz zamieszkanie na terenach wiejskich. ZYSKASZ:

Przykłady inicjatyw ekonomii społecznej: v  Uruchomienie usług edukacyjnych, których brak w regionie (np. muzycznych, plastycznych), v  Wytwarzanie albo sprzedaż lokalnych specjałów, wyrobów rzemiosła i artystycznych, v  Usługi turystyczne związane z promocją osobliwości przyrody, dziedzictwa kultury, zabytków, questingu, szlaków turystycznych, v  Ekomuzeum – sieciowa oferta produktów i usług lokalnych firm, v  Usługi pobytu w wiosce tematycznej. *Cykl szkoleniowy: – szkolenie 6-8.03.2019 połączone z wizytą studyjną: 1) Rola i dobre praktyki animacji społeczności lokalnej w tworzeniu środowiska przyjaznego rozwojowi ekonomii społecznej. Diagnoza środowiska lokalnego. 2) Kompetencje Lidera, 3) Aktywizacja przy wykorzystaniu lokalnych zasobów środowiska, m.in. ekomuzeum, produkt lokalny, marka lokalna, questing – szkolenie 28-29.03.2019: 1) Wypracowanie planu animacji lokalnej, 2) Narzędzia animacji 3) Planowanie działań związanych z tworzeniem środowiska przyjaznego rozwojowi ekonomii społecznej na poziomie lokalnym. MIEJSCE SZKOLENIA: SUBREGION PODHALAŃSKI (dokładne miejsce będzie znane w najbliższym czasie)

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić zgłoszenie wstępne: FORMULARZ i ZGŁOSIĆ SIĘ DO NAS

Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych
ul. Dolnych Młynów 7/6, 31-124 Kraków
Fundacja Rozwoju Regionu Rabka
ul. Orkana 20F/1
34-700 Rabka-Zdrój tel. 18 26 777 39 w. 32 e-mail: mwozniak@frrr.pl

JAK ZGŁOSIĆ SWÓJ UDZIAŁ: Kandydaci/-tki na Liderów Aktywności Społecznej składają następujące dokumenty rekrutacyjne:

1. Formularz rekrutacyjny dla osoby fizycznej (Załącznik nr 1),
  2. Oświadczenie o spełnianiu kryteriów dodatkowych (Załącznik nr 2).

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w projekcie zawiera REGULAMIN.  W razie pytań czy wątpliwości można skorzystać z konsultacji telefonicznej lub osobistej w biurze Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych.

Wypełnione formularze należy przesłać podpisane pocztą na adres:

Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnychul. Dolnych Młynów 7/6, 31-124 Kraków

do dnia: 1.03.2019